Hopp til hovedinnhold
Google besøk

Google på besøk: Samtaler om fremtidens kompetansebehov

23. april fikk Fagskolen Vestfold og Telemark besøk av Maria Reyes fra Google for en inspirerende og fremtidsrettet samtale om kompetanseheving i industrien.

Besøket startet med en orientering om høyere yrkesfaglig utdanning og hvordan fagskolen fungerer som en strategisk partner for industrien. Med fokus på fleksible, korte og yrkesrettede utdanningstilbud ble det tydelig hvordan fagskolen kan bidra til å møte både dagens og morgendagens kompetansebehov i teknologidrevne bransjer.

Etter presentasjonen fulgte en engasjerende diskusjon om Googles fremtidige kompetanseutfordringer og hvordan aktører som Fagskolen Vestfold og Telemark kan spille en rolle i å dekke disse. Skolens evne til å utvikle skreddersydde utdanningsløp i samarbeid med næringslivet, og i et tempo som matcher industriens behov, ble trukket frem som særlig relevant.

Besøket ble avsluttet med en omvisning på vårt satellitt-studiested på Herøya, hvor Reyes fikk se skolens tekniske fasiliteter og laboratorier, samt høre mer om skolens fremtidsplaner og satsinger.

– Det var et svært vellykket besøk, og vi ser frem til en mulig videre dialog med Google om kompetanseutvikling, sier rådgiver Jens Christian Thysted, en av flere representanter fra fagskolen denne dagen. .

Fagskolen Vestfold og Telemark takker Google for besøket og ser frem til nye muligheter for samarbeid om fremtidsrettet og fleksibel utdanning.